Przekaż 1% podatku

Pomóż Fundacji i przekaż swój 1% na rzecz wcześniaków!

KRS 0000202664

Fundacja na Rzecz Poprawy Opieki Nad Noworodkami i Wcześniakami znajduje się w wykazie organizacji pożytku publicznego, co mogą Państwo sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Biuletynie Informacji Publicznej.

Kto może przekazać 1% podatku?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
  • emeryci - pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT otrzymanego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Osoby, które rozliczane są przez pracodawcę, nie mogą skorzystać z możliwości przekazania 1% wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Taka możliwość istnieje tylko wówczas, gdy zdecydują się wypełnić PIT samodzielnie.

Jak to zrobić?

W celu przekazania Fundacji na Rzecz Poprawy Opieki Nad Noworodkami i Wcześniakami części podatku dochodowego należy w formularzu PIT wskazać numer, pod którym Fundacja wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego, tj. KRS 0000202664, oraz kwotę nieprzekraczającą 1% obliczonego podatku dochodowego, po zaokrągleniu do dziesiątek groszy w dół.